tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 34-letni motocyklista miał 2 promile. Policja skonfiskowała mu motocykl. Mężczyzna może trafić do więzienia na 3 lata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

34-letni motocyklista miał 2 promile. Policja skonfiskowała mu motocykl. Mężczyzna może trafić do więzienia na 3 lata

Autor: Andrzej Sitek 2024.06.05, 09:59 Drukuj

Kilka dni temu na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Kowanówko doszło do zatrzymania 34-letniego motocyklisty. Okazał się kompletnie pijany.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, pełniąc służbę na motorach, zauważyli motocykl marki Peugeot, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem toru jazdy. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, policjanci drogówki natychmiast zatrzymali zmotoryzowanego.

NAS Analytics TAG

Podczas kontroli okazało się, że 34-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach, stwierdzono, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, a jego motocykl został zabezpieczony na poczet przyszłej kary. Sprawą zajmie się sąd, który może nałożyć na mężczyznę  karę grzywny. Dodatkowo zagraża mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Problem nietrzeźwych kierowców na polskich drogach wciąż istnieje i często prowadzi tragicznych w skutkach zdarzeń. W 2022 roku w Polsce doszło do 1 850 wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu. W zdarzeniach tych zginęły 262 osoby, a 2 157 zostało rannych.

Zaostrzenie taryfikatora mandatów, a od niedawna również ryzyko konfiskaty pojazdu, nieco zmniejszyło liczbę pijanych kierowców. W ciągu ostatniego roku policjanci przyłapali 49 708 osób prowadzących pojazdy mechaniczne mimo zawartości alkoholu we krwi przekraczającej 0,5 prom. Dla porównania, w przywołanym już 2022 r. liczba ta wyniosła 57 071 osób. Co ważne, spadek nastąpił mimo wzrostu liczby badań trzeźwości.

Policja stale apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie odpowiedzialności i przestrzeganie przepisów, a przede wszystkim nie wsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę