tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 3-latek w siodle Hondy Gold Wing i Yamahy TMax. To syn mistrza
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

3-latek w siodle Hondy Gold Wing i Yamahy TMax. To syn mistrza

Autor: Andrzej Sitek 2022.10.26, 10:17 1 Drukuj

Większość trzylatków prawdopodobnie ogląda teraz bajki lub bawi się klockami. W tym czasie ich rówieśnik Zayna Sofuoglu wsiada na Hondę Gold Wing lub Yamahę TMax, żeby pojeździć na torze. Niemożliwe? Zobaczcie sami.  

Zayna ujeżdża oczywiście pasjami również gokarty i mniejsze motocykle, ale ten dzieciak radzi sobie również z takimi potworami, jak wspomniany Gold Wing z silnikiem o pojemności 1800 cm3. Jasne, z pomocą taty przy starcie i zatrzymaniu, oraz automatyczną skrzynią biegów, ale jednak to nie przelewki nawet dla dorosłego adepta motocyklizmu, a co dopiero takiego berbecia.   

NAS Analytics TAG

Chłopaczek ma niesamowity początek motocyklowej pasji, chociaż przyznam się Wam, że sam będąc ojcem, bałbym się wsadzić swoją pociechę na takiego potwora. No ale Zoyna ma bardzo wyjątkowego tatę. To profesjonalny zawodnik motocyklowy i pięciokrotny mistrz świata Supersport Kenan Sofuoglu.

Tata pomaga synkowi uwolnić motocykle ze stojaka, uruchomić, a następnie pozostawia dziecko same sobie. Malutki Sofuoglu samodzielnie kontroluje przepustnicę i hamulce, a jak widać na innych filmach zamieszczonych na jego stronie na Instagramie, jest również w stanie kierować dużymi motocyklami na torze. Trzeba podziwiać nie tylko jego umiejętności, ale także zaufanie, jakim obdarzyli go rodzice, pozwalając mu na coś takiego, i to regularnie.

Nie trzeba dodawać, że nie jest to coś, czego powinieneś spróbować w domu ze swoimi dziećmi lub małoletnim rodzeństwem. Ważny jest fakt, że wszystko zostało nakręcone na zamkniętym torze w kontrolowanych warunkach i pod nadzorem profesjonalistów. Tymczasem moja wyobraźnia podsyła mi obrazy, jak 3-letni dzieciaczek zsuwa się pechowo z motocykla, celując główką w asfalt - ale uznajcie to jedynie za wybryk mojej ojcowskiej troski.

Warto jeszcze wspomnieć, że talent Kenan Sofuoglu wykuł się w naprawdę trudnych, żeby nie powiedzieć - tragicznych warunkach. Zaczynał w Turcji, mając… trzy lata. Do Europy Zachodniej przyjechał dzięki wysiłkowi całej rodziny, która zebrała 12 tys. euro na wpisowe do Yamaha Cup w Niemczech. Bez znajomości niemieckiego i angielskiego, bez rodziny, Kenan zaczął wygrywać, bo wiedział, że najbliżsi postawili na niego wszystko, co mieli.

Jak wspominał po latach, te doświadczenia uczyniły go silnym człowiekiem. Nie złamała go nawet śmierć starszego brata Sinana, który zginał podczas treningu w mistrzostwach Turcji w 2008 roku. To był wtedy ostatni z żyjących braci Kenana.

Ale czas goi rany, a Kenan ma teraz własnego syna, którego może zarazić pasją do motocykli. Znając nieco lepiej okoliczności życia mistrza, o wiele łatwiej go zrozumieć. I być może również brak obawy o dziecko w siodle Gold Winga.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:Szymon 26/10/2022 15:36

Yamah Gold Winga... LOL

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr