tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 299 km/h skuterem na zdjęciu z fotoradaru. Oto najszybszy skuter na świecie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

299 km/h skuterem na zdjęciu z fotoradaru. Oto najszybszy skuter na świecie

Autor: Jakub Olkowski 2020.10.07, 13:05 1 Drukuj

Mamy nowy rekord predkości skuterem: 299 km/h! Mimo że podstawą jest mandat za przekroczenie prędkości, określenie "rekord" powinno odnosić się raczej do głupoty urzędników rozpatrujących sprawę…

Pewien mieszkaniec Bombaju musiał się mocno zdziwić kiedy otrzymał korespondencję urzędową a w niej pismo stwierdzające przekroczenie prędkości wraz z dokumentacją zdjęciową na…299 km/h.

NAS Analytics TAG

Co ciekawe ów skuter nie był wyposażony w żadne osłony aerodynamiczne a kierowca nie zajął opływowej pozycji - mimo że przy blisko 300 km/h napór powietrza można uznać za bardzo silny. Nas jednak bardziej frapuje dyspozycja intelektualna lokalnych urzędników. Czy naprawdę wierzą, że niewielki skuter wyglądający na seryjny wraz z kierowcą w t-shircie, ze swobodną, wyprostowaną pozycją był w stanie osiągnąć taką prędkość? Czy nikt nie zadał sobie pytania, czy wynik pomiaru jest prawdopodobny, czy metodycznie wysłano zdjęcie na zasadzie "mamy fotografię, nie ważne co na niej jest, wysyłamy"…?!

Wydaje nam się, że nawet w Polsce urzędnicy odstąpiliby od ukarania kierowcy, raczej wnioskując o kontrolę stanu i sprawności fotoradaru. Jak widać, urzędnicy z Indii są może niezbyt rozgarnięci, za to sumienni ;)

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę