tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 16. zwycięstwo KTM-a w Dakarze! Całe motocyklowe podium w 2017 roku dla zawodników na KTM 450 Rally!

Autor: Informacja prasowa 2017.01.18, 13:15 1 Drukuj

Tegoroczna edycja Dakaru potwierdziła dominację marki KTM w tym wydarzeniu. Już 16. raz z rzędu jeździec na "pomarańczowym" motocyklu wygrał klasyfikację generalną.

Brytyjczyk Sam Sunderland - zawodnik fabrycznego teamu Red Bull KTM stanął na najwyższym miejscu podium obok Austriaka Matthiasa Walknera (2 miejsce) oraz Hiszpan Gerarda Farresa Guella (3 miejsce) - wszyscy dosiadali motocykli austriackiej marki.

Dakar uchodzi za najtrudniejszy, najbardziej nieprzewidywalny i wymagający długodystansowy rajd terenowy na świecie, a tegoroczna edycja z pewnością potwierdziła tę opinię. Sunderlandowi i Walknerowi udało się nie tylko zająć dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej motocyklistów, ile po raz pierwszy w ogóle ukończyć cały 12-etapowy wyścig. W poprzednich edycjach rajdu obaj odpadali z klasyfikacji z powodu odniesionych kontuzji czy choroby.

Sunderland to pierwszy Brytyjczyk, który wygrał jakąkolwiek kategorię Dakaru. Na starcie ostatniego etapu - liczącego 64 km - stanął z przewagą 33 minut, którą wypracował prowadząc wyścig już od 5. etapu. Na mecie powiedział:

"Kiedy przejechałem linię końcową moje emocje wzięły górę. Miałem spory ciężar na swoich barkach prowadząc wyścig od 6 dni. Teraz czuję się niesamowicie. Chciałbym podziękować mojemu teamowi, motocykl spisywał się świetnie od startu do mety. Jest dużo zawodników, którzy mają potencjał, by wygrać ten wyścig. Ograniczanie własnych błędów jest jedynym kluczem do tego, by wygrać Dakar"