tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 124 km/h w ciągu 5 sekund w mieście ... AUTOBUSEM! Ile jest takich ofiar trefnych fotoradarów?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

124 km/h w ciągu 5 sekund w mieście ... AUTOBUSEM! Ile jest takich ofiar trefnych fotoradarów?

Autor: Alonzo 2020.11.27, 15:35 4 Drukuj

Kierowca autobusu może stracić uprawnienia do kierowania pojazdem z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Problem w tym, że miał on rzekomo wycisnąć z autobusu lepsze przyspieszeniem, niż mają sporotwe Ferrari!

Cała sytuacja miała miejsce w Koszalinie. To właśnie tam fotoradar ITD zrobił zdjęcie autobusu, mknącego 124 km/h. Autobus ruszył z położonego 100 metrów wcześniej przystanku i przy fotoradarze, zdaniem pracowników ITD, mknął już 124 km/h. To oznacza, że rozwinął przyspieszenie na poziomie Ferrari 430 Scuderia, a sam sprint do 124 km/h musiał mu zająć około 5 sekund (takie musi być przyspieszenie, aby na odcinku 100 metrów w ruchu jednostajnie przyspieszonym osiągnąć prędkość 124 km/h). Dowodem wszystkiego ma być zdjęcie z fotoradaru:

NAS Analytics TAG

Cała sytuacja może mieć dla kierowcy autobusu bardzo dotkliwe konsekwencje. Jeżeli urzędnicy nadal będą upierali się, że kierowca mknął przy fotoradarze 124 km/h, to może on stracić uprawnienia do prowadzenia autobusu, a to oznacza brak możliwości wykonywania zawodu. Na szczęście ITD zapowiedziała kontrolę fotoradaru i jest nadzieja, że ujawnione podczas tej kontroli usterki pozwolą nadzorcy wyjść z całej sytuacji z twarzą. Błędem było już samo wysyłanie zdjęcia, gdyż pracownik ITD mógł zorientować się, że sprawa ta jest bardzo dziwna i że bardziej prawdopodobne jest błędne działanie urządzenia rejestrującego prędkość, niż jazda autobusem po mieście z prędkością ponad 120 km/h. Firma transportowa twierdzi, że nikt nigdy nie rozwinął ich autobusem takiej prędkości i podejrzewa, że rozpędzenie autobusu do tej prędkości nie jest nawet możliwe. Nie wspominając już o warunkach tego konkretnego przypadku, gdy fotoradar był ustawiony 100 metrów a przystankiem.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę