tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 1000 z od pastwa na motocyklowy wyjazd. Kto z nas dostanie pienidze na wakacje?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

1000 z od pastwa na motocyklowy wyjazd. Kto z nas dostanie pienidze na wakacje?

Autor: Janusz Bbenek 2020.05.11, 17:46 7 Drukuj

Rząd najpierw praktycznie zamknął branżę turystyczną, a teraz chce ją ponownie rozruszać, rozdając Polakom bony o wartości 1000 zł na wakacyjne wyjazdy. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dofinansowanie np. na motocyklową podróż?

Pandemia, koronawirus, Covid-19… tych słów wolelibyśmy już nigdy nie usłyszeć. Dla pracowników niektórych branż oznaczają one praktyczne odcięcie od źródeł dochodu. Jedną z takich gałęzi jest turystyka, która zbiera się właśnie po nieudanej majówce, a jej przyszłość również nie rysuje się różowo. Hotele i pensjonaty będą co prawda stopniowo otwierane, ale dotychczasowi goście w tych niepewnych czasach na pewno mniej chętnie będą wydawali pieniądze na wyjazdy. 

NAS Analytics TAG

Aby ich do tego skłonić, Ministerstwo Rozwoju przedstawiło ustami minister Jadwigi Emilewicz projekt wprowadzenia bonu turystycznego o wartości 1000 zł. Kto miałby go otrzymać? Wszyscy Polacy pracujący na umowę o pracę i zarabiający nie więcej niż przeciętne wynagrodzenie - obecnie jest to 5200 zł brutto. Pieniądze będzie można wykorzystać wyłącznie na wakacyjny pobyt na terenie Polski. 

Nie są jeszcze znana data ani szczegółowe warunki przyznawania "turystycznego 1000+". Z programu ma skorzystać 7 milionów osób, a jego łączny koszt, jak łatwo policzyć, wyniesie ok. 7 miliardów zł. 90% kwoty bonu ma wypłacać państwo, 10% dołoży pracodawca. Dla tych z nas, którzy mają szczęście spełniać wymagania, będzie to znacząca cegiełka do budżetu na motocyklowe wyjazdy. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor:hajabuza_ 13/05/2020 14:57

Nawal wam

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr