tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 10 groszy drożej za litr benzyny. Opłata emisyjna zatwierdzona przez rząd
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

10 groszy drożej za litr benzyny. Opłata emisyjna zatwierdzona przez rząd

Autor: Raff 2018.03.21, 18:24 4 Drukuj

Opłata emisyjna, czyli kolejny podatek nakładany na kierowców staje się faktem. Rząd zatwierdził projekt nowelizacji ustawy, która podnosi cenę benzyny o 10 groszy na litrze.

O możliwości wprowadzenia opłaty emisyjnej pisaliśmy na początku marca. Według oficjalnych źródeł, opłata, doliczana do cen paliwa i energii elektrycznej ma zostać przeznaczona na walkę z zanieczyszczeniem powietrza oraz na rozwój transportu opartego na paliwach alternatywnych.

NAS Analytics TAG

Oznacza to, że kierowcy będą finansować projekty dotyczące pojazdów elektrycznych tworzone w związku z ustawą o elektromobilności. Pozyskane od nas środki, których wartość szacowana jest na około 1,7 miliarda zł, otrzymają dwie instytucje - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i Fundusz Niskoemisyjnego Transportu.

Wbrew wcześniejszym deklaracjom rządu, kierowcy odczują skutki nowego podatku. Dwie trzecie przychodów ma pochodzić od przedsiębiorców, który, dla wyrównania strat, podniosą zapewne ceny produktów i usług. Specjaliści szacują, że dodatkowa opłata spowoduje wzrost wydatków na paliwo o co najmniej 2%. Opłata emisyjna zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę