tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Toby Price w jednym wy¶cigu na motocyklu i w samochodzie

Toby Price w jednym wy¶cigu na motocyklu i w samochodzie

Autor: Beavis 2016.06.15, 11:20 Drukuj

Zwycięzca Rajdu Dakar 2016, Australijczyk Toby Price, piąty raz z rzędu wygrał Finke Desert Race. Z mety zabrał go samolot, przetransportował na start, gdzie Price wskoczył do samochodu i… zajął drugie miejsce.

Toby Price sam przyznał, że miał "coś" do udowodnienia, nawet jeśli w najśmielszych snach nie marzył o zwyciężeniu 5-krotnie w najważniejszym australijskim wyścigu offroadowym:

To surrealne uczucie wygrać Finke pięć razy z rzędu. Cieszę się, że cały nasz program wypalił i udało mi się nie tylko wygrać na motocyklu, ale także być na podium w kategorii samochodowej. To był niesamowity weekend. Nie boję się przegranej i lubię wystawiać siebie na wyzwania. Czasami się nie udaje, nie zawsze można wygrywać. Ale tym razem czułem, że mam coś do udowodnienia i jestem w stanie być szybki w samochodzie - czasami szybszy niż na motocyklu - komentował na mecie Price.

Po dotarciu do mety Finke Deser Race na motocyklu Price został przetransportowany lekkim samolotem na start wyścigu by wsiąść do samochodu (tzw. trophy truck’a). Ostatecznie zajął drugą pozycję w kategorii samochodów.