tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocrossowe Mistrzostwa Polski w klasach MX65, MX85 i MX Junior - relacja z Gdañska

Motocrossowe Mistrzostwa Polski w klasach MX65, MX85 i MX Junior - relacja z Gdañska

Autor: Informacja prasowa 2016.09.15, 12:19 Drukuj

W słoneczny wrześniowy weekend odbyła się w Gdańsku kolejna runda Mistrzostw Polski, która zakończyła rywalizację między innymi w klasach MX65, MX85 i MX Junior. Nie mogło tam zabraknąć zawodników KTMSKLEP.PL MX KOWALSKI KIDS TEAM. W klasie MX65 wystartowali #3 Max Wołek, #22 Wiktor Sobiech, #23 Artur Gałuszka, #70 Igor Lemańczyk, #84 Jakub Kowalski i #132 Mikołaj Białecki. Wiktor i Mikołaj toczyli ze sobą zaciętą walkę o 3 pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. W pierwszym wyścigu górą był Mikołaj Białecki, który zajął 3 miejsce przywożąc za plecami Wiktora Sobiecha i Artura Gałuszkę. 7 był Igor Lemańczyk, 13 po upadku Jakub Kowalski. Debiutujący w zawodach Mistrzostw Polski Max Wołek zajął 20 miejsce w stawce 26 zawodników. Drugi wyścig to ponownie pewne 3 miejsce Mikołaja Białeckiego. Pozycje od 5 do 7 zajęli kolejno Wiktor Sobiech, Artur Gałuszka i Jakub Kowalski. Igor Lemańczyk był 10, a Max Wołek powtórzył wynik z pierwszego wyścigu i przyjechał do mety 20. W klasyfikacji zawodów Mikołaj Białecki stanął na najniższym stopniu podium, Wiktor Sobiech był  4, Artur Gałuszka 6. Igor Lemańczyk zajął 8 pozycję a Jakub Kowalski był 10. W klasyfikacji generalnej sezonu najwyżej sklasyfikowany został Mikołaj Białecki, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski. Tuż za podium uplasował się Wiktor Sobiech. 7 pozycję zajął Jakub Kowalski wyprzedzając o cztery punkty ósmego Artura Gałuszkę. Igor Lemańczyk zajął 10 pozycję.

Następnego dnia, w niedzielę, zapadły rozstrzygnięcia w klasach MX85 i MX Junior. Oprócz startujących regularnie w tej klasie #64 Mateusza Szafrańskiego i #800 Filipa Rogowskiego swoich sił w wyższej klasie próbowali startujący na co dzień w klasie MX65 Wiktor Sobiech, Artur Gałuszka, Igor Lemańczyk, Jakub Kowalski i Mikołaj Białecki. Pechowo zakończył tę rywalizację Artur Gałuszka, który po groźnie wyglądającym upadku podczas treningu czasowego wycofał się z zawodów. Na szczęście skończyło się tylko na siniakach i strachu. W pierwszym wyścigu najszybciej z zawodników teamu linię mety przekroczył Mikołaj Białecki, który zajął 8 pozycję.9 miejsce zajął Wiktor Sobiech,  11 był Mateusz Szafrański, 12 Igor Lemańczyk, który zaliczył świetny debiut w silnej stawce zawodników.  16 miejsce zajął Jakub Kowalski, któremu upadek przeszkodził w utrzymaniu lepszej pozycji. 20 miejsce zajął Filip Rogowski, odbudowujący formę po kontuzji ręki. Drugi wyścig to 7 miejsce Mikołaja Białeckiego,  Za jego plecami przyjechał Wiktor Sobiech. Mateusz Szafrański zajął  11 pozycję, 16 był Filip Rogowski. Na 20 pozycji zameldował się Igor Lemańczyk, który miał szansę na zajęcie nawet 9 miejsca. Niestety przeszkodził mu brak powietrza w tylnym kole.

W klasyfikacji zawodów Mikołaj Białecki był 7, Wiktor Sobiech 9. Mateusz Szafrański zajął 11 pozycję, 15 był Igor Lemańczyk. !7 lokata przypadła Filipowi Rogowskiemu, Jakub Kowalski, który na skutek upadku w pierwszym wyścigu w drugim już nie wystąpił zajął 22 pozycję.

W klasyfikacji sezonu bardzo dobra 4 pozycję zajął Mateusz Szafrański, dla którego był to pierwszy rok startów w klasie MX85. Filip Rogowski, który z powodu kontuzji opuścił połowę startów w Mistrzostwach Polski zajął 12 miejsce. 2 pozycję niżej sklasyfikowany został Jakub Kowalski.

W klasie MX Junior reprezentował team #303 Artur Sikora, który zajął odpowiednio 11 i 9 pozycję w swoich startach. Dało mu to 8 miejsce w klasyfikacji zawodów i 16 w klasyfikacji sezonu.