tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Polski w Motocrossie Quadów - wyniki rundy finałowej

Mistrzostwa Polski w Motocrossie Quadów - wyniki rundy finałowej

Autor: Eristof 2009.10.12, 14:48 Drukuj

Grzegorz Brzozowski, Kacper Kamiński i Aleksander Pietrzak najlepszymi zawodnikami sezonu 2009

Wczoraj, na torze w Olsztynie odbyła się piąta i zarazem ostatnia w tym sezonie runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Motocrossie Quadów oraz towarzyszącego tym rozgrywkom pucharu Młodzik Quad Cup by Yamaha. Pomimo nieustających opadów deszczu na starcie zawodów stanęło blisko 30 zawodników z całej Polski.

W klasie mistrzowskiej największą liczbę punktów wywalczył Grzegorz Brzozowski z klubu GAMK Gdańsk. Brzoza tym samym obronił tytuł Mistrzowski z ubiegłego sezonu. Na drugim i trzecim miejscu, zarówno w klasyfikacji zawodów, jak i tabeli generalnej uplasowali się Mateusz Wojciechowski i Piotr Majkowski.

Zwycięzcą olsztyńskiej rundy w klasyfikacji Pucharu Polski został Robert Rogowski. Na drugim pudle podium stanął Wojciech Smoleń, a trzecie miejsce przypadło Jarosławowi Zębrzuskiemu. W zestawieniu końcowym sezonu 2009 najwięcej oczek zdobył Kacper Kamiński i to on stał się właścicielem Pucharu Polski. Tuż za nim znaleźli się jego brat, Rafał Kamiński oraz Sebastian Małyszko.

Spośród siedmiu zawodników pucharu Młodzik Quad Cup By Yamaha, którzy przyjechali do Olsztyna najlepszymi okazali się odpowiednio Aleksander Pietrzak, Wiktor Lewandowski oraz Jakub Zajchowski. Aleksander Pietrzak tym samym stał się tegorocznym zdobywcą pucharu Młodzik Quad Cup. Drugie i trzecie miejsce przypadło Patrykowi Siekajowi oraz Wiktorowi Lewandowskiemu.