tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Miêdzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny - pierwsza runda za nami!

Miêdzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny - pierwsza runda za nami!

Autor: Informacja prasowa 2015.04.09, 09:16 Drukuj

W Lany Poniedziałek Klub Motorowy Cross w Lublinie dzięki pomocy Gminy Miasto Lublin i Totalizatora Sportowego zorganizował na torze Karolin pierwszą rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie (MML).

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wspólnie na sportowo świętowało Lany Poniedziałek 135 zawodniczek i zawodników. W tym gronie było 21. gości z Ukrainy i Białorusi, którzy w widoczny sportowo sposób zaznaczyli swoją obecność. Licznie zgromadzeni kibice mieli rzadką okazję obejrzenia motocrossu na najwyższym poziomie w Polsce. Jak zwykle w zawodach organizowanych przez KM Cross zawodnicy wystartowali w dziewięciu klasach, podzieleni ze względu na wiek i posiadane umiejętności.

Ozdobą wyścigów były wyścigi w klasie Kobiet, gdzie bezkonkurencyjna tego dnia na torze Karolin była Karolina Liszewska (KM Cross Lublin). Karolina pewnie wygrała oba wyścigi, w drugim pokazała wolę walki. Miała wywrotkę tuż za startem, ale ambitnie jechała do końca mijając w drodze do mety wszystkie rywalki.

W najmocniejszej klasie Open A niezapomniane emocje zapewnili najlepsi polscy zawodnicy i goście z Ukrainy. Pecha miał świetnie jadący w sesji treningowej Dymitr Asmanow. Uszkodził motocykl i nie wystartował w wyścigach punktowanych. Pierwszy wyścig po szaleńczej jeździe ku uciesze kibiców wygrał młody zawodnik gospodarzy Maciek Więckowski (KM Cross Lublin). Maciek wyprzedził bardziej doświadczonych od siebie zawodników: klubowego kolegę Karola Kędzierskiego oraz Arkadiusza Mańka z Człuchowa. W drugim wyścigu ambitnie jadący Maciek Więckowski przez upadek stracił szansę na zwycięstwo w zawodach. Górę wzięło doświadczenie. Zawody w tej klasie wygrał Arek Mańk, drugie miejsce zajął Maciek Więckowski, a trzecie zajął Karol Kędzierski.

Najmniejszą klasę MX65 wygrał ukraiński zawodnik Maksim Kijenko, nie dając nikomu najmniejszych szans. W klasie młodzików MX85 triumfował Konrad Dąbrowski z Warszawy, syn sławnego dakarowca Marka Dąbrowskiego. Z kolei w klasie Weteran bezkonkurencyjny był zawodnik z Ukrainy Konstantin Utkin, a najlepszy zawodnik gospodarzy z KM Cross Lublin Robert Maliszewski był szósty. W klasie Quadów walka o wygraną rozegrała się między dwoma zawodnikami Przemysławem Dąbkiem z Tarnobrzega i Arturem Szczebakiem z KM Cross Lublin. Lepszy okazał się zawodnik lubelskiego klubu, którzy stanął na najwyższym stopniu podium.

W klasie Open B najlepszy okazał się zawodnik z Białorusi Anton Pozdniakow, który o zwycięstwo toczył zacięte pojedynki z drugim na mecie Dominikiem Ogłazą i trzecim Szymonem Wójcikiem. W klasie Open C także zawodnicy z zagranicy mocno zaznaczyli swoją obecność. Grzegorz Wróblewski dzięki zwycięstwu w drugim wyścigu wygrał całe zawody, choć w pierwszym wyścigu lepszy był Władimir Mickowicz z Białorusi, który został sklasyfikowany na drugim miejscu. W klasie Początkujących na maszynie startowej stanęło 24. zawodników. Najlepszym z zaczynających swoją przygodę z motocrossem okazał się Maciej Łojko, który wygrał przed Marcinem Sawickim i Andrzejem Chołajem.

Kolejna, druga runda cyklu MML odbędzie się 24 maja 2015 r. w Lublinie.