REJESTRACJA | LOGOWANIE

KTM 1290 Super Duke R - pierwsze wrażania

Lovtza 

06/12/2016, 17:13
DRUKUJ

Za nami pierwsze torowe jazdy nowym Super Dukiem R. Motocykl choć podobny do poprzednika kryje w sobie sporo nowych rozwiązań. Obiekt taki jak tor Losail to miejsce, gdzie można spróbować wycisnąć z Bestii ostatnie soki, ale to jednocześnie miejsce, które obrazuje nie tylko możliwości napędu, ale także obnaża niedostatki w ergonomii. Przemyśleń mam zatem naprawdę dużo.

Zmieniło się sporo. Piec dostał nowe głowice, zmodyfikowany wał oraz układ dolotowy, a także nowe oprogramowanie. Dało to wzrost mocy o 4 KM do 177, obniżono również zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla. Czy czuć tą różnicę? Szczerze mówiąc - nie bardzo. Czuć natomiast poprawę w kwestii zawieszeń. Super Duke z roku 2014 zebrał nieco cierpkich komentarzy odnośnie jakości informacji zwrotnej w przypadku ekstremalnego (torowego) wykorzystania. Teraz ma być lepiej i… jest lepiej. Zmieniła się także nieco stylistyka, motocykl wizualnie jest bardziej ażurowy i lekki. Nowy zestaw wskaźników to zmiana moim zdaniem na gorsze. Co prawda jest kolorowy i można oglądać na nim nawet "Avatar", ale jednocześnie jest mały, a co gorsza - przesunięty niżej i w stronę kierowcy. Aby zobaczyć jaki masz bieg, albo jakie są obroty - musisz nienaturalnie mocno pochylić głowę do przodu. Pojawiło się sporo nowych rozwiązań z zakresu elektronicznego wsparcia kierowcy i z pewnością to dobra wiadomość.

Próbowaliśmy też dziś wersję torową. Właściwie jest to Super Duke R ze zmienionymi zawieszeniami, elementami nadwozia i kilkoma torowymi dodatkami z katalogu Power Parts. To nadal ten sam motocykl, ale jednocześnie zupełnie inny, prawdziwa torowa bestia.

Za chwilę zaczynamy drugą część jazd, teraz przy sztucznym oświetlaniu. Mamy też dla Was wywiad z Hermanem Spornem (ksywa w firmie - Mr. Super Duke), który opisuje historię rodziny Super Duke od jej początku i zmiany które od tego czasu zaszły w projektowaniu motocykli, a także w samych klientach. Pełny raport i wywiad już wkrótce do zobaczenia na stronach Ścigacz.pl!

KTM Super Duke R 2017 LosailTAGI 
KTM (1517)
Losail (136)

(treść tej strony nie była jeszcze komentowana)

DODAJ KOMENTARZ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.

Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

GIEŁDA - NAJNOWSZE OGŁOSZENIA

 -
KTM Duke 125 (2014) Kleszczów / śląskie
11999 zł
 -
KTM Beta Ark LC 70/50 (1999) Smoryń / lubelskie
1500 zł
 -
KTM SX-F 250 (2010) Iława / warmińsko-mazurskie
12600 zł

POLECAMY

.

NAJNOWSZE

FOTONEWSY

FOTO BLOGI

WIDEO

KONTAKT Z REDAKCJĄ