tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 IV runda OML w Wierzchowinie - relacja

IV runda OML w Wierzchowinie - relacja

Autor: Informacja prasowa 2014.06.25, 15:28 Drukuj

Czwarta runda Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny za nami. Tym razem rywalizacja przeniosła się na teren byłej cegielni w Wierzchowinie, gdzie zawodnicy zmierzyli się z nowym torem charakteryzującym się dużą różnicą poziomów. Tradycyjnie nie zabrakło emocji, a obsada była międzynarodowa.

Dla toru w Wierzchowinie niedzielne zawody były debiutem w cyklu OML. Trasa została przygotowana bardzo dobrze, a uczestniczy podkreślali jej wyjątkowość. Tor został zbudowany w oparciu o naturalne ukształtowanie terenu. Było sporo wzniesień, podjazdów i skoków. Pole do popisu mieli zawodnicy charakteryzujący się dobrą techniką, bo nie było zbyt wielu miejsc gdzie można było się rozpędzić.

Najlepiej na nowym obiekcie poradził sobie zawodnik z Teamu BM Motors Dmitry Asmanov, który wygrał rywalizację w najmocniej obsadzonej klasie Open A, a przy okazji uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia, wynoszący minutę i osiem sekund. W klasie MX65 zasłużenie wygrał Wiktor Małecki z KM Cross Lublin. W klasie młodzików MX85 bezkonkurencyjny był natomiast młody
Ukrainiec Oleksandr Czura. Emocji nie brakowało także w wyścigu kobiet. Klasyfikację rundy wygrała
Natalia Zajczenko, ale tym razem nie miała łatwego zadania. Z dobrej strony pokazała się reprezentantka KM Cross Aleksandra Szymuś, która w drugim wyścigu wyprzedziła rywalkę 0,3 sekundy. Dało jej to drugie miejsce w klasyfikacji. W klasie Weteran w wyścigach zwyciężali Robert Maliszewski z KM Cross oraz Siergiej Zołotariow z Ukrainy, jednak to polski rider wygrał
całe zawody i stanął na najwyższym stopniu podium.

Ciekawy przebieg miała także rywalizacja w klasie Quad. O miejsce na najwyższym stopniu podium walczyli zacięcie Piotr Poluchowicz i Przemysław Dąbek. Ostatecznie wygrał ten drugi, który triumfował w drugim wyścigu. W klasie Open B dwa miejsca na podium wywalczyli goście z Ukrainy: pierwsze Konstantin Utkin i trzecie Anatol Krajnow. Rozdzielił ich Damian Musiał z Eter Rymanów. W najliczniejszej klasie Open C podium także wyglądało międzynarodowo zwyciężył Siergiej Gusak z Ukrainy, drugi był jego rodak Petro Zaworycki. Honor polskich zawodników uratował brawurowo jadący góral – Michał Marmuszewski, startujący w koszulce innego słynnego górala Patryka Gudbaja-Galicy. Emocji nie brakło w wyścigach zawodników klasy Początkujący. Pewnie wygrał zawody Paweł Bełz przed Kamilem Chmielem i Michałem Wolskim.

Czwarta runda Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny dobiegła szczęśliwie końca, a my już przygotowujemy się na kolejną odsłonę zaplanowaną na 3 sierpnia. Tym, którym spodobała się trasa w Wierzchowinie przypominamy, że można z niej korzystać treningowo.