tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Finałowa faza Mistrzostw Świata w Motocrossie dla Pirelli

Finałowa faza Mistrzostw Świata w Motocrossie dla Pirelli

Autor: Reklama 2016.08.09, 12:15 Drukuj

Z matematycznego punktu widzenia Pirelli zdobyło już Mistrzostwo Świata w klasach MXGP i MX2.

Dzięki niesamowitym właściwościom opon Pirelli Scorpion MX32 zawodnicy włoskiej marki prowadzą w obydwu klasach. To 66. tytuł dla Pirelli.

Grand Prix Szwajcarii rozegrano w ubiegły weekend w miejscowości Frauenfeld przed 20-tysięczną publicznością. Mocne opady deszczu w sobotę i palące słońce w niedzielę nie ułatwiały zadania zawodnikom startującym w rundzie Mistrzostw Świata.

W klasie MXGP Antonio Cairoli zgarnął zwycięstwo. 8-krotny Mistrz Świata, który po dwóch rundach na mniejszym motocyklu wrócił do 450 SX-Fa, zaufał oponom Scorpion MX32 Mid Soft 80/100-21 z przodu i 110/90-19 z tyłu. Tim Gajser zdobył świetne drugie miejsce korzystając z opony Scorpion MX32 Mid Soft 120/90-19 z tyłu. Słoweniec nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce przypadło Romainowi Febvre, który na wymagający szwajcarski tor wybrał takie samo ogumienie jak zwycięzca, Tony Cairoli. Dzięki świetnym wynikom zawodników Pirelli we Frauenfeld Pirelli matematycznie zdobyło tytuł w MXGP: Gajser, Cairoli, Nagl i Febvre rozstrzygnął kto sięgnie po koronę w trzech finałowych rundach.

Max Anstie powtórzył zwycięstwo z Lommel także w Szwajcarii. Anglik, jak większość najlepszych zawodników MX2, zaufał ogumieniu Pirelli Scorpion MX32 Mid Soft 80/100-21 z przodu i 110/90-19 z tyłu. Anstie wygrał obydwa wyścigi. Drugi był Jeremy Seewer, który intensywnie walczył o zwycięstwo przed własną publicznością.

Pod koniec miesiąca Mistrzostwa Świata FIM odwiedzą legendarny tor TT w Assen podczas GP Holandii.