tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Darcy Ward Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów

Darcy Ward Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów

Autor: Daniel Kapica 2009.10.03, 22:31 Drukuj

Zwycięstwem młodego Darcy Warda zakończył się finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w chorwackim Gorican. Zawody te nie były udane dla Polaków - żaden z nich nie stanął na podium.

Trzynaście punktów Warda wystarczyło, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Po wyścigu dodatkowym srebro zdobył reprezentant gospodarzy Jurica Pavlic, zaś brąz wywalczył dość niespodziewanie Patrick Hougaard. Na czwartej lokacie uplasował się Brytyjczyk - Tai Woffiden, który szansę na medal zaprzepaścił już w pierwszym swoim starcie, w którym dotknął taśmy.

Biało-czerwonych pretendentów do tytułu nie opuszczał pech. Jedenaście punktów wywalczył w czterech startach Maciej Janowski. W czterech, ponieważ raz został wykluczony za spowodowanie upadku. Na torze leżał również Grzegorz Zengota, który zawody rozpoczął właśnie od kontaktu z nawierzchnią. „Zengi" wywalczył osiem „oczek" i zmagania zakończył na siódmej pozycji. Ostatni z Polaków - Michał Mitko z trzema punktami został sklasyfikowany na czternastej lokacie.