tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Antonio Cairoli mistrzem świata w motocrossie!

Antonio Cairoli mistrzem świata w motocrossie!

Autor: Reklama 2014.09.12, 10:10 Drukuj

Trindade (Brazylia), 8 wrzesień 2014 roku - W ubiegły weekend na torze motocrossowym w brazylijskim  Trindade odbyła się 17. runda Motocrossowych Mistrzostw Świata. Głównym bohaterem tego dnia był Antonio Cairoli, który zdobył swój szósty z rzędu tytuł mistrza świata w klasie MXGP. Zawody wygrał Max Nagl z zespołu Team HRC, który wyprzedził drugiego Kevina Gautiera Paulina i trzeciego Cairoliego. Włoch podczas wyścigu zastosował opony Pirelli SCORPION MX32™. Największy rywal do tytułu Cairoliego, zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Jeremy Van Horeebek rozbił się w sobotę i doznał kontuzji prawej kostki.

W klasie MX2 pierwsze miejsce zajął Romain Febvre, drugi był Dylan Ferrandis, a trzeci Tim Gasjer. Czwarte miejsce zajął Jordi Tixier, który ma bardzo duże szanse na zdobycie tytułu mistrza świata pod nieobecność kontuzjowanego Jeffreya Herlingsa. Tixier traci do lidera 24 punkty, które może odrobić w kolejnej rundzie w Meksyku. Będzie miał ułatwione zadanie, ponieważ występ Herlingsa w ostatniej rundzie jest mało prawdopodobny.