tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 4 runda MML w ¯ó³tañcach - upalne ¶ciganie

4 runda MML w ¯ó³tañcach - upalne ¶ciganie

Autor: Informacja prasowa 2015.08.05, 10:56 Drukuj

W ostatnią niedzielę 2 sierpnia na torze Żółtańce odbyła się 4 runda Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. We współpracy z miastem Lublin oraz miastem i gminą Chełm, we wspaniałej, sportowej atmosferze blisko setka riderów rywalizowała w prawdziwie międzynarodowym klimacie. Zawody organizowane przez Klub Motorowy Cross w Lublinie z każdym rokiem cieszą się co raz większym zainteresowaniem. Po raz pierwszy na MML pojawiła się jedna z najlepszych zawodniczek z Rosji - Jekaterina Guriewa. Jekaterina na co dzień startuje w kobiecych Mistrzostwach Świata w Motocrossie. Zgodnie z tradycją na zawodach pojawiła się mocna grupa zawodników z Ukrainy, choć w Żółtańcach najliczniejszą reprezentację wystawili Białorusini. Nie zabrakło również młodych zawodników z Niemiec i Słowacji.

Mimo upalnej pogody licznie zgromadzeni kibice mieli przyjemność oglądania motocrossu na naprawdę wysokim poziomie. W najmocniejszej z klas - Open A - zwyciężył Dymitr Asmanow. Startujący w wyścigach Mistrzostw Niemiec ADAC zawodnik stanął w szranki ze swoimi polskimi kolegami, pokazując wielką klasę. Jechał zdecydowanie najszybciej, niezwykle stylowo, agresywnie i dynamicznie. Drugie miejsce w tej klasie zajął Maciek Sagan z KM Cross Lublin, a trzecie Filip Więckowski, także z KM Cross Lublin. Tuż za podium znalazła się Jekaterina Guriewa, która była czwarta w klasie Open A. Zawodniczka z dalekiej Rosji triumfowała za to w klasie Kobiet, którą wygrała bez trudu.

Gospodarze w Żółtańcach byli bardzo gościnni. W większości klas wygrywali zawodnicy zza granicy. W klasie Open B dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci Białorusi. Wygrał Dymitr Kurow, a trzeci był Anton Pozdniakow. Na podium rozdzielił ich Arek Pryk z KM Cross Lublin. Podobnie było w klasie MX85 gdzie Arek Pryk znów był drugi, a wygrał Aleksandr Czura z Ukrainy. Rywalizację w klasie Open C wygrał Piotr Witek, a tuż za nim uplasował się Władimir Mickowicz z Białorusi. Klasę młodych zawodników MX65 wygrał Kirył Kadorkin z Białorusi.

Największą ilość zawodników zza granicy zgromadziła klasa Mini. Po raz pierwszy na MML pojawiła się klasa najmłodszych adeptów motocrossu. Liczyli sobie oni po 6-8 lat, ale rywalizowali jak dorośli, których podpatrują. Najszybszy w klasie Mini okazał się Igor Szatochin z Białorusi, drugi był Alex Frydiendei z Niemiec, a trzeci Artur Stiepańczuk, także z Białorusi. Kolejne zmagania w Międzynarodowych Mistrzostwach Lubelszczyzny w Motocrossie odbędą się już po wakacjach, 28 września.